Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pamiętajmy o bezpieczeństwie na drodze. Rozpoczęła się policyjna akcja ”Znicz”

Facebook Twitter

Uważajcie na drogach! Rybniccy policjanci apelują o ostrożną i rozsądną jazdę, dostosowywanie się do znaków ograniczających prędkość, zakazujących parkowanie pojazdów czy nakazujących ruch jednokierunkowy.

Mówi rzecznik rybnickiej komendy:

Bogusława Kobeszko: Najbliższe dni to czas w którym wielu z nas odwiedzi groby swoich najbliższych, ruch drogowy będzie duży, szczególnie w pobliżu cmentarzy oraz dróg dojazdowych do nekropolii. Dlatego zadbajmy o własne bezpieczeństwo. W ramach policyjnej akcji będziemy sprawdzać stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. Pamiętajmy o podstawowych zasadach: dostosujmy prędkość pojazdów do warunków panujących na drodze i pamiętajmy o zachowaniu odstępu między samochodami. Przypominamy także o konieczności jazdy z włączonymi światłami mijania.

Bogusława Kobeszko ma także kilka rad dla tych, których czeka długa droga na groby bliskich

Bogusława Kobeszko: Apelujemy też do tych kierowców, którzy wybiorą się w dłuższą podróż, by co pewien czas robili przerwę na odpoczynek i w miarę możliwości wyjechali wcześniej. Planując podróż, warto sprawdzić wcześniej trasę przejazdu oraz ewentualne utrudnienia, jakie mogą się pojawić na różnych odcinkach. Ważne aby nie jeździć na pamięć, w wielu miejscach pojawią się zmiany organizacyjne, niektóre ulice zostaną wyłączone całkowicie z ruchu o czym będą informowały znaki drogowe.

Policyjna akcja „ZNICZ” potrwa do 2 listopada.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lutego 2023