Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pamiętajmy o tym przedmiocie. Może on nas uchronić przed śmiercią [FOTO]

Facebook Twitter

"Jak dobrze Cię widzieć" – to słowa kierowców skierowane w stronę pieszych. Tych, których dzięki odblaskom można zauważyć w szare dni czy ciemne noce. Kolejny raz wodzisławskie starostwo, wspólnie z policją, zorganizował akcję profilaktyczną, związaną z rozdawaniem elementów świecących.

odblaski

Chyba nie ma kierowcy, któremu nie zdarzyłoby się w ostatnim momencie zauważyć na jezdni przechodzącego pieszego. Ubrani na czarno, kompletnie niewidoczni w światłach reflektorów. Wczoraj (17.01.) późnym popołudniem w Radlinie kolejny raz rozdawano dzieciom, ale i starszym osobom świecące elementy.

Policjanci jak mantrę powtarzają, aby odblaski zawsze mieć przy sobie. Choć rozdawane są tysiące, ciągle piesi wychodzą na ulice niezabezpieczeni.

To mały element, ale nierzadko ratuje życie

– mówi mł. aspirant Piotr Kaniuka z Wydziału Ruchu Drogowego komendy powiatowej policji w Wodzisławiu Śląskim.

Piotr Kaniuka: Piesi po prostu zapominają o tym. Z pewnością u każdego w domu zalegają elementy odblaskowe, których niestety nie zabieramy ze sobą, gdy przemieszczamy się wzdłuż drogi. To mały, niewielki element a wpływa na poprawę naszego bezpieczeństwa. Nawet gdy posiadamy taką opaskę odblaskową jesteśmy z daleka dostrzegalni i w ten sposób możemy uniknąć zagrożenia.

Radio 90: Wy też często apelujecie do dzieci, aby dzieci uświadamiały rodziców i dziadków, żeby im przypominały o tych elementach.

Piotr Kaniuka: Dzieci często są bardziej świadome niż osoby dorosłe. Bo już od młodych lat odwiedzamy, przedszkola, szkoły podstawowe, gdzie te elementy odblaskowe są rozdawane i wpajana jest ta informacja, wiedza dzieciom om na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policja apeluje, przypnijmy do torby, tornistra, czy nawet laski, którą sobie wspomagamy chodzenie, na stałe taki element odbijający światło.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj