Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pan Kuleczka i Wesoły Ryjek w Parku Zdrojowym. Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem

Facebook Twitter

Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza dzieci na spotkanie z twórcą przygód m.in. o „Wesołym Ryjku” oraz „Pana Kuleczki” Wojciechem Widłakiem. Wydarzenie startuje w środę (4.08.) o godzinie 17.00 w Parku Zdrojowym przy pod Inhalatorium.

Autor porozmawia z dziećmi na temat tego, co jest potrzebne do napisania książki, skąd czerpie pomysły, jak wygląda jego współpraca z ilustratorami oraz o tym jak działa wyobraźnia. Spotkania z Wojciechem Widłakiem to dla dzieci zawsze mnóstwo dobrej zabawy, inspiracji i wiary we własne siły. Zapraszamy 4 sierpnia o godz. 17:00 do Parku Zdrojowego pod Inhalatorium. Podczas spotkania będzie można nabyć książki autora i zdobyć autograf.

Wojciech Widłak

Z wykształcenia specjalista ds. stosunków międzynarodowych, były handlowiec i redaktor, wieloletni członek redakcji miesięcznika „Dziecko”, w którym zadebiutował jako autor opowiadań dla dzieci. Współautor serii podręczników do szkoły podstawowej. Ma w dorobku ponad trzydzieści książek, m.in. serie o Panu Kuleczce, Figlu i Psikusie (z ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej) oraz o Wesołym Ryjku (z ilustracjami Agnieszki Żelewskiej). Laureat m.in. Nagrody Literackiej „Srebrny Kałamarz” im. Hermenegildy Kociubińskiej (2008) oraz nagród Guliwer w krainie Liliputów (2013) i PEGAZIK (2016).

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj