Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pandemią i zachorowaniami pracowników spółka EKO tłumaczy się z nieodebranych śmieci z posesji w Rybniku

Facebook Twitter

Pandemią i zachorowaniami pracowników spółka EKO tłumaczy się, z nieodebranych śmieci z posesji w Rybniku. Przypomnijmy tylko od początku roku, miejscy urzędnicy odebrali 1100 takich zgłoszeń.od mieszkańców.

Miasto Rybnik zapowiada kary. To 10 tysięcy złotych za każdą udokumentowaną, a niezrealizowaną ulicę. 500 złotych za każdy potwierdzony przypadek niedokonania odbioru odpadów komunalnych, a w przypadku powtarzającej się sytuacji dodatkowo w wysokości 1 500 złotych
Tymczasem Mateusz Golik z firmy EKO odbierającej odpady w Rybniku, sytuację tłumaczy covidem:

Mateusz Golik: Bardzo wielu pracowników mamy na chorobowym, na kwarantannach. Dziennie praktycznie brakuje w okolicach 25-30 pracowników, którzy musieliby wyjechać na rejony, żeby je w pełni wykonać. Staramy się radzić z tym, jak tylko możemy. Również mamy braki w kadrze zarządzającej transportem. Brakuje nam trzech logistyków. Również kwarantanny i izolacje. I to jest ten główny problem, z którym się mierzymy aktualnie.

W tym roku firma EKO tłumaczy się pandemią, jednak jak zwraca uwagę miasto Rybnik, problem z odbiorem śmieci to także ubiegły rok. Urząd Miasta za okres od stycznia do listopada 2021 roku firmie EKO naliczono kary w wysokości 635 tysięcy złotych.
W tym przypadku jak tłumaczy prezes Mateusz Golik, wynikało to z problemu odbioru odpadów z nieruchomości niezamieszkałych:

Mateusz Golik: To wynikało z tego, że miasto wyrzuciło z systemu nieruchomości niezamieszkałe. Nie dostaliśmy w pełni kompletnej listy tych nieruchomości niezamieszkałych, które powinniśmy wyrzucić z obsługi i w terenie patrzyliśmy, oglądaliśmy, które nieruchomości mamy obsługiwać, których nie mamy obsługiwać. I to był ten główny problem. Ale on już jest rozwiązany. Mamy pełen komplet informacji, które nieruchomości są zamieszkałe, które nie są zamieszkałe, które zostały w systemie, które nie zostały w systemie. I teraz już jedziemy już zgodnie z wykazami.

A z Mateuszem Golikiem z Zarządu firmy EKO odbierającej odpady od rybniczan rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022