Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Papierosy i tytoń bez akcyzy w samochodzie w Knurowie

Facebook Twitter

To był dowóz na telefon. Tytoń i papierosy bez akcyzy w samochodzie zatrzymanym do kontroli w Knurowie. Policjanci nielegalny towar znaleźli także w garażu 40-latka z Bytomia. Łącznie zabezpieczono 144 kg krajanki tytoniowej oraz niemal 26 tys. sztuk papierosów bez akcyzy.

Fot. gliwice.policja.gov.pl

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, bazując na zebranych informacjach, zatrzymali do kontroli w Knurowie samochód marki Volkswagen. Z ustaleń mundurowych wynikało, że kierowca, trudniący się sprzedażą oraz dowozem „na telefon” wyrobów akcyzowych niewiadomego pochodzenia, ma przewozić krajankę tytoniową oraz papierosy różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Informacje policjantów się potwierdziły. We wnętrzu auta, którym podróżował 40-latek, ujawniono 1800 sztuk papierosów oraz niemal 33 kg krajanki tytoniowej. Ponadto w garażu użytkowanym przez mężczyznę stróże prawa znaleźli 111 kg krajanki i 24 tys. sztuk papierosów. Gdyby kontrabanda trafiła na rynek, Skarb Państwa straciłby niemal 160 tysięcy złotych. O wysokości kary dla mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Poza przepadkiem dowodów rzeczowych, za ten czyn grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

Więcej zdjęć:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj