Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

„Para buch – teatr w ruch” już po raz trzeci

Facebook Twitter

To projekt, który już kolejny raz realizowany jest w Wodzisławskim Centrum Kultury. Pokazuje, że scena nie ma barier, a teatr niejedno ma imię. To przegląd teatrów osób niepełnosprawnych, któremu przyświeca jeden główny cel - odkrywanie radości, jaką daje tworzenie bez narzuconych z góry ograniczeń.

Jutro (30.10.) na wodzisławskiej scenie zaprezentują się zespoły teatralne działające przy specjalnych ośrodkach, szkołach czy domach kultury. Dla uczestników przeglądu przygotowane zostało sporo atrakcji: warsztaty bębniarskie, ruchowe oraz plastyczne. Początek o godzinie 9.00.

„Para-buch, teatr w ruch” to okazja do spotkania ludzi, którzy kochają teatr i lubią tworzyć teatralną przestrzeń. Został on przygotowany z myślą o tych, którzy chcą nie tylko prezentować swój dotychczasowy dorobek, ale także mają ochotę nabywać nowe kompetencje i umiejętności, chcą dzielić się swoją pasją z innymi i podpatrywać warsztat innych artystów.

Zaplanowane działania wychodzą naprzeciw różnorodnym  potrzebom osób niepełnosprawnych takim jak zabawa, aktywność, twórcza ekspresja, współdziałanie w zespole czy też sukces i uznanie. Celem projektu jest również integracja środowiska amatorskich teatrów osób niepełnosprawnych w obszarze działań kulturalnych, jak i wzrost umiejętności komunikacyjnych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj