Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Para buch, teatr w ruch. Przegląd teatralny w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Do tegorocznej edycji Przeglądu Teatrów Osób z Niepełnosprawnościami „Para buch, teatr w ruch” zgłosiło się 6 grup teatralnych z Będzina, Rudy Śląskiej, Częstochowy, Wodzisławia Śląskiego i Mikołowa.

fot. M.Szymańska/ mat.prasowe

Uczestnicy przeglądu, co roku udowadniają, że scena nie ma barier, a teatr niejedno ma imię. Wydarzenie ma na celu odkrywanie radości, jaką daje tworzenie bez narzuconych z góry ograniczeń. Skierowane jest do osób z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz intelektualnymi, bez względu na wiek. „Para buch, teatr w ruch” to okazja do spotkania ludzi kochających teatr i lubiących tworzyć teatralną przestrzeń. Wydarzenie jest organizowane z myślą o tych, którzy chcą nie tylko prezentować swój dotychczasowy dorobek, ale także mają ochotę nabywać nowe kompetencje i umiejętności, chcą dzielić się swoją pasją z innymi i podpatrywać warsztat występujących podczas przeglądu artystów. Zaplanowane działania wychodzą naprzeciw różnorodnym potrzebom osób z niepełnosprawnościami, jak zabawa, aktywność, twórcza ekspresja, współdziałanie w zespole czy sukces i uznanie. „Para buch, teatr w ruch” ma również za zadanie dać możliwość aktorom poczuć się wyjątkowo na scenie i podzielić z publicznością swoim talentem i wrażliwością.

fot. M.Szymańska/ mat.prasowe

Zapraszam wszystkich mieszkańców miasta oraz okolic do udziału w przeglądzie w charakterze widza. Wstęp jest całkowicie bezpłatny. Gwarantuje, że będzie to piękne i niecodzienne doświadczenie

– mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzislawskiego Centrum Kultury.

Harmonogram:

9:00 otwarcie przeglądu
9:10-9:25 Zespół teatralny KRA – Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych z Wodzisławia Śląskiego „Zróbmy coś fajnego”
9:35-9:50 Zespół NIETYPOWI – Ośrodek dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Boże z Mikołowa – WTZ Borowa Wieś „Życie w kolorze blue”
10:00-10:20 WTZ przy Stowarzyszeniu „Bądź z nami” w Będzinie „Góralskie opowieści pół żartem pół serio”
10:30-11:00 przerwa warsztatowa zgodnie z podziałem na grupy warsztatowe + animacje plastyczne w holu dla chętnych
11:10-11:25 Warsztat Terapii Zajęciowej w Wodzisławiu Śląskim „Cztery pory roku”
11:30-11:40 „Kotki Behemotki” – Szkoła podstawowa nr 12 im. Św. Łukasza w Rudzie Śląskiej „Baśń o smoku Wawelskim”
11:50-12:10 Zespół „Michalinki” Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek w Częstochowie „Zakochać się jak za dawnych lat”
12:15-13:00 animacje plastyczne / sesja zdjęciowa na scenie / obrady jury
13:00 ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

To już 9. edycja tego przeglądu w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj