Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Paradoksy. Wystawa grafik cyfrowych Marty Frąckowiak

Facebook Twitter

Galeria Smolna w Rybniku zaprasza na wystawę grafik cyfrowych Marty Frąckowiak. Na ekspozycję składają się dwa cykle: Wakacje w kosmosie oraz Mail art - Znajdę Cię wszędzie.

fot.pixabay.com

Główną inspiracją do powstania prac była sylwetka i twórczość wybitnego futurologa oraz pisarza Stanisława Lema. Prace wykonane zostały w technice cyfrowej przy użyciu tabletu graficznego.

Marta Frąckowiak

Jest artystą, grafikiem, ilustratorem i nauczycielem. Pochodzi z Czerwionki-Leszczyn, ale uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego nr VII w Zespole Szkół nr 5 w Rybniku. Ukończyła studia licencjackie – Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuk Plastycznych i uzyskała stopień magistra sztuki na kierunku Grafika na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie (aktualnie Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ). Obecnie jest doktorantem i nauczycielem akademickim na tym wydziale. Pracuje również w Zespole Szkół nr 5 w Rudzie Śląskiej, działa jako ilustrator w projektach naukowych i artystycznych, realizuje się w branży związanej z projektowaniem gier. Jest inicjatorem i pomysłodawcą konkursów artystycznych: Międzynarodowego Triennale Grafiki w Cieszynie oraz Międzynarodowego Konkursu na Małą Formę Graficzną Bajki robotów. Otrzymała m.in. tytuł Doktoranta Roku Uniwersytetu Śląskiego 2020.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj