Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Park Furgoła w Czerwionce- Leszczynach czeka na wiosnę [FOTO]

Facebook Twitter

"To nasz prezent dla mieszkańców na święta" - mówił wczoraj (21.12) burmistrz Czerwionki- Leszczyn, Wiesław Janiszewski. Tak jak zapowiadano, przed końcem roku zakończono prace w Parku imienia Furgoła. Został on zmodernizowany, powstały tam nowe obiekty jak tężnia czy nowoczesny plac zabaw a wszystko ma już od wiosny być do dyspozycji mieszkańców.

Park Furgoła czeka na wiosnę

To była ważna inwestycja o którą zabiegaliśmy od dłuższego czasu

– dodaje burmistrz Janiszewski.

Wiesław Janiszewski: Cieszymy się przede wszystkim, że wybrana w przetargu firma zrealizowała duże przedsięwzięcie, drogie, ale robimy to dla mieszkańców. Co prawda aura dzisiaj nie sprzyja i nie do końca widać co jest piękne, ale to taki prezent na Boże Narodzenie na Nowy Rok dla mieszkańców gminy i miasta. Piękne zadania, oczekiwane od wielu lat. Zapraszam mieszkańców gminy i miasta Czerwionki- Leszczyny, ale nie tylko, już na wiosnę.

Wiesław Janiszewski, burmistrz Czerwionki- Leszczyn

Inwestycja wcale nie była łatwa do zrealizowania

– mów dyrektor firmy PHU Gawlik z Oświęcimia, która była generalnym wykonawcą prac, Jerzy Walczak. Efekt jest jednak wspaniały. Co znajdziemy w zmodernizowanym parku?

Jerzy Walczak: Mamy tężnię, to są obiekty dziś bardzo modne, tych tężni wykonujemy dość sporo. Tężnia, ze względu na okres zimowy, nie mogła być uruchomiona, ruszy na wiosnę. Z takich ciekawostek: dokonaliśmy renowacji słynnego samolotu, wszystkie ścieżki zostały wyłożone pięknymi obrzeżami z granitu (…).

Jerzy Walczak, dyrektor firm, która wykonywała prace w parku Furgoła

Na tym nie koniec zmian w parku

– dodaje Jerzy Walczak.

Jerzy Walczak: Jest całe miasteczko do zabawy dla dzieci i bardzo ciekawy element małej architektury, to labirynt czyli ścieżki ogrodzone grabem w postaci żywopłotu. Park jest oświetlony, jest monitorowany, jest kilkadziesiąt ławek, w tym ławki do przewijania niemowlaków. Jest też usypana górka do jazdy na sankach.

Park Furgoła w Czerwionce-Leszczynach zyskał nowy blask a w pełni będzie to widoczne gdy już zakwitną zasadzone tam rośliny, a jest ich mnóstwo i są bardzo różnorodne. Dodajmy, że modernizacja parku kosztowała 8 milionów 700 tysięcy złotych z czego 4 i pół miliona pochodziło z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych a pozostała część z budżetu miasta i gminy Czerwionka-Leszczyny.

Na pewno odwiedzimy to miejsce wiosną, na razie możecie zobaczyć odnowiony ale wciąż zaśnieżony park.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023