Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Partnerstwo poprzez gospodarkę”. Pierwsza duża konferencja biznesowa w Jastrzębiu

Facebook Twitter

To będzie wyjątkowe wydarzenie w Jastrzębiu- Zdroju. Już jutro (15.12.) odbędzie się tam pierwsza międzynarodowa konferencja gospodarcza „Partnerstwo poprzez gospodarkę”. Ma ona na celu upowszechnienie wiedzy o ofercie inwestycyjnej miasta oraz całego województwa śląskiego.

fot. Free-Photos/ pixabay.com

Dyskutować na ten temat będą przedstawiciele administracji państwowej i samorządowej, biznesu oraz nauki. Mówi prezydent Jastrzębia-Zdroju, Anna Hetman:

Czym przyciąga do siebie inwestorów Jastrzębie?

W Jastrzębiu od lat działa żorska podstrefa, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jak jest zagospodarowana?

Miasto cały czas szuka także kolejnych inwestorów – dodaje prezydent Jastrzębia Anna Hetman:

Jednym z przedsiębiorców, który zdecydował się na biznes w Jastrzębiu – i chwali sobie ten krok – jest Sławomir Tagowski z firmy „Spana Investment”:

Czy zdaniem Sławomira Tagowskiego w Jastrzębiu jest miejsce także dla innych firm, nie tylko górniczych czy około górniczych? Jak ocenia potencjał miasta?

Swoją działalność w Jastrzębiu prowadzi także Teresa Jonas, prezes zarządu firmy dystrybucyjnej „Błysk” oraz sieci drogeryjnej „Drogerie Polskie”. Dlaczego wybrała Jastrzębie-Zdrój?

Co doradziłaby przyszłym inwestorom Teresa Jonas?

W Jastrzębiu swój biznes prowadzi także Adam Gorol, prezes nowej firmy „Top House 1000”, od dawna jednak związany z miastem:

Dlaczego Adam Gorol zdecydował się na prowadzenie biznesu właśnie w Jastrzębiu?

Jak wpływ na decyzje o lokalizacji firmy właśnie w Jastrzębiu miał fakt istnienia tu żorskiej podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej? Jak układa się współpraca z samorządem?

Jastrzębie-Zdrój od samego początku współpracuje z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. To owocna współpraca – mówi wiceprezes żorskiej podstrefy, Andrzej Zabiegliński:

Jakie tereny strefa oferuje przedsiębiorcom w Jastrzębiu? Mówi wiceprezes żorskiej podstrefy KSSE, Andrzej Zabiegliński:

Co przyciąga inwestorów do Jastrzębia?

Zdaniem Andrzeja Zabieglińskiego jest jeszcze jeden element, ważny dla potencjalnych inwestorów, o którym nie zapomina się także w Jastrzębiu. To edukacja:

O biznesie i inwestowaniu w Jastrzębiu-Zdroju mówiliśmy w Radiu 90 w programie Czas na Twoją Miejscowość.

Program konferencji TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj