Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Pasażerka chciała wziąć winę na siebie

Facebook Twitter

W Jastrzębiu-Zdroju, na ul. Mazowieckiej, zatrzymano nietrzeźwego kierowcę. Kierował mazdą, mając 2 promile. Mundurowi, patrolując centrum miasta, zauważyli uszkodzony pojazd, którym kierujący starał się zjechać na chodnik.

Gdy stróże prawa włączyli sygnały, aby go zatrzymać, zauważyli jak pasażerka, przesiada się na miejsce kierowcy. W trakcie wykonywania czynności 28-letni kierujący przyznał się, że kierował, a znajoma chciała go ratować, ponieważ znajduje się pod wpływem alkoholu.

Swoje prawo jazdy musiał także oddać kierowca fiata. W jego przypadku urządzenie pokazało promil alkoholu w organizmie. Swoją podróż zakończył po kontroli drogowej na Drodze Głównej Południowej w Jastrzębiu-Zdroju.

W przypadku nietrzeźwych kierowców okres, na jaki orzekany jest, zakaz prowadzenia pojazdów wynosi do 15 lat, minimalną karą są 3 lata. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą liczyć się z wysokimi karami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie stosuje karę w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych- w przypadku osoby, którą złapano po raz pierwszy, oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł. dla recydywistów. Jeśli kierowca spowoduje wypadek drogowy, pod wpływem alkoholu nawiązka nie może być mniejsza niż 10 tys. zł. Pieniądze uzyskane z tego tytułu są przekazywane na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj