Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pasażerowie zbulwersowani. Na dworcu PKP w Rybniku od wielu tygodni znów nie działają windy

Facebook Twitter

Zamiast windą niepełnosprawni pasażerowie na dworcu kolejowym w Rybniku muszą próbować zejść po schodach. Problem nieczynnych wind dotyka też podróżujących z wózkami dziecięcymi czy z dużym bagażem.

Cztery lata temu na dwóch peronach na rybnickim dworcu PKP u oddano do użytku windy. Zepsuły się już po miesiącu. Kolejną usterkę miały rok później.

Teraz znów nie działają. Na miejscu był Arkadiusz Żabka:

Kpina. Ostatnio przyjechałam z wczasów, duże walizki i musiałam tachać to po schodach, bo windy zepsute. One są często zepsute.

Radio 90: Teraz już są na tyle zepsute, że jest informacja „Przepraszamy, winda nieczynna”.

Czyli wychodzi na to, że one będą już zamknięte aż znajdzie się chętny do naprawy. Tyle pieniędzy dali na remont, więc powinno być to zrobione. Tu są ludzie niepełnosprawni, matki z dziećmi. Też pamiętam jak musiałam dzieci z wózkiem taszczyć. Pomocy nie ma. Ochrona stoi, ręce założone.

Dla mnie jest to niezrozumiałe, zwłaszcza dla osób, które mają problem z poruszaniem się albo jadą z małymi dziećmi z wózkiem, jest bardzo utrudnione poruszanie. Winda jest z 2-3 lata, a to już któryś raz.

Winda jest potrzebna jakby ktoś chciał większy bagaż przewieźć, wózek z dzieckiem. Ludzie taszczą wielkie walizy i nie są w stanie przedostać się na drugi peron.

Dlaczego windy na rybnickim dworcu kolejowym znów nie działają i kiedy zostanie usunięta awaria? To pytanie zdaliśmy PKP PLK. Czekamy na odpowiedź.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023