Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pasieki w Wiśle i Złoty Groń w Istebnej dołączają do Wiślańskiego Skipassu

Facebook Twitter

Wyciągi Pasieki w Wiśle i Złoty Groń w Istebnej dołączyły przed sezonem narciarskim do Wiślańskiego Skipassu. A we wszystkich ośrodkach trwają ostatnie przygotowania, by dostosować się do ostatnich wytycznych dla branży narciarskiej.

mat. prasowe z poprzednich sezonów

Stacje narciarskie działające obecnie w Wiślańskim Skipassie to:

  • z Wisły – Cieńków, Klepki, Nowa Osada, Partecznik, Pasieki, Sarajewo, Siglany, Soszów, Skolnity, Stok, Stożek,
  • z Ustronia – Palenica, Mała Palenica i Poniwiec,
  • z Istebnej – Złoty Groń.

Wszystkie stacje narciarskie są doskonale przygotowane do działania w maksymalnym reżimie sanitarnym. Wypracowane w okresie letnim procedury pozwalają w maksymalny możliwy sposób minimalizować zagrożenie związane z pandemią.

Nadchodzący sezon jest dla nas na pewno wyzwaniem. Jestem jednak pewien, że temu sprostamy. Poczyniliśmy dużo przygotowań aby spełnić wysokie oczekiwania związane z funkcjonowaniem ośrodków narciarskich w pełnym reżimie sanitarnym. Jedną z największych nowości jestem system sprzedaży karnetów online. Taki system działał już w latach ubiegłych ale w tym roku został znacząco zmodyfikowany. Jego działanie zostało poszerzone o możliwość doładowań karnetów które zostały zakupione w kasach wyciągów w latach ubiegłych, jeśli jednak nie mamy takie karnetu w tym roku będzie możliwy odbiór kart w specjalnych czynnych całą dobę automatach sprzedażowych.

– mówi Arkadiusz Matuszyński, pełnomocnik zarządu Wiślańskiego Klastra Turystycznego.

mat. prasowe/ Wiślański Skipass

Dla najmłodszych ośrodki skupione w Wiślańskim Skipassie co roku przygotowują mnóstwo atrakcji. Przy niektórych stokach działają świetnie wyposażone place zabaw oraz specjalnie przygotowane i co najważniejsze – bezpieczne miejsca, gdzie można pozjeżdżać na sankach lub jabłuszkach. Przy ośrodkach można skorzystać z profesjonalnej pomocy instruktorów narciarstwa, którzy nauczą nasze pociechy śmigać na stokach.

Co ważne, w Wiśle nie brakuje szkółek narciarskich licencjonowanych przez Polski Związek Narciarski, co zapewnia wysoką jakość szkolenia adeptów narciarstwa w każdym wieku. Trasy skupione w Wiślańskim Skipassie są ratrakowane i oświetlone, a to daje możliwość jazdy do późnych godzin wieczornych.

mat. prasowe/ Wiślański Skipass

O sytuacji w Beskidach w związku z pandemią koronawirusa rozmawialiśmy w piątek (27.11.) z porannym gościem Radia 90, burmistrzem Wisły Tomaszem Bujokiem:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023