Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pasja ciekawość świata – w Cieszynie gościli etnolodzy z kilku krajów

Facebook Twitter

W dniach 18-20 listopada na cieszyńskim kampusie odbyła się X edycja międzynarodowego zjazdu młodych etnologów „Ethnology without borders”

foto. Piotr Kopacz

Jak piszą w emailu do naszej redakcji organizatory wydarzenia:

Mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli ośrodków naukowych z Czech, Słowacji, Węgier, Dani, Szwajcarii, Francji, Białorusi, Ukrainy, Maroka, Ghany oraz Polski.

Organizatorkami konferencji były członkinie Koła Naukowego Etnologów: Małgorzata Brzęczka, Katarzyna Bem-Kukulska i Miriam Kaleta. Nad ich działaniami czuwała mgr Ewa Kozik, opiekunka Koła Naukowego Etnologów, którą w przygotowaniach wspierała dr hab. Katarzyna Marcol. Minione wydarzenie przyniosło nam wiele radości i satysfakcji. Pokazało, że etnologia to pasja, nieustająca ciekawość świata, głód wiedzy i otwartość na to co nowe, zaskakujące, nieznajome! W tym roku uwaga uczestników była poświęcona tematowi: „Europe a trisk? How can Young sciencist face the threats of the modern Word”.

Poza obradami uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach, podczas których uczyli się, jak mogą przeciwdziałać stereotypom, jak projektować swoje badania i jak radzić sobie w życiu akademickim, a także w jaki sposób można wykorzystać wiedzę etnologiczną w biznesie. Dodatkowo, uczestnicy mogli nauczyć się sztuki robienia ludowych kwiatów z bibuły oraz sposobu, w jaki można wykorzystać tradycyjne wzory ludowe w nowoczesnym wzornictwie.

Zwieńczeniem wydarzenia była potańcówka, którą nazwaliśmy Folk Party, miała miejsce w Komnacie Browaru Zamkowego w Cieszynie, gdzie etnolodzy bawili się z Kapelą Fedaków.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj