Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pasowanie na czytelnika w Ocicach i na Płoni [FOTO]

Facebook Twitter

Filie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu mają nowych czytelników! Do grona miłośników książek zostali przyjęci uczniowie pierwszych klas ZSP nr 2 w Ocicach i ZSP nr 3 na Płoni.

fot.mat.prasowe

17 marca w Filii Publiczno-Szkolnej nr 5 Płonia odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej ZSP nr 3, w trakcie którego stali się oni pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki. Najpierw jednak uczniowie przeszli egzamin, podczas którego musieli wykazać się wiedzą na temat zasad obowiązujących w bibliotece, znajomością liter oraz postaci literackich. Wszyscy udowodnili, że są godni być „rycerzami” książki!

fot.mat.prasowe

Na pamiątkę pasowania każdy uczeń otrzymał dyplom, zakładkę do książki oraz Wyprawkę Czytelniczą ogólnopolskiej akcji „Mała książka-wielki człowiek”, a w niej antologię tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych „Pierwsze abecadło”, broszurę dla rodziców oraz „Kreatywny alfabet” – plakat z literami do wycinania, wspomagający naukę alfabetu i czytania.

fot.mat.prasowe

Również Filia Publiczno-Szkolna nr 3 Ocice MiPBP w Raciborzu zaprosiła uczniów klasy pierwszej z ZSP nr 2 na uroczystość pasowania na czytelnika. Po części artystycznej, przygotowanej przez bibliotekarkę szkolną, dzieci omówiły zasady panujące w bibliotece i stworzyły plakat, aby jeszcze lepiej przyswoić zdobytą wiedzę. Każdy szanujący się czytelnik posiada swoją ulubioną zakładkę do książki, dlatego każdy uczeń na zakończenie spotkania wykonał własnoręczną pracę.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj