Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Paszport na ostatnią chwilę na Lotnisku Okęcie

Facebook Twitter

Paszport na ostatnią chwilę na Lotnisku Okęcie to udogodnienie, z jakiego można teraz skorzystać na warszawskim lotnisku. Usługa będzie ratunkiem dla osób w sytuacjach kryzysowcych, które nie posiadają dokumentu przed zbliżającą się podróżą. Warto jednak zważać na warunki i zasady wydawania paszportów.

Paszport na ostatnią chwilę na Lotnisku Okęcie. Pojawiło się nowe udogodnienie, według którego na Lotnisku Chopina w Warszawie można liczyć na wyrobienie tymczasowego dokumentu w sytuacjach kryzysowych. Dotyczy to sytuacji, kiedy dana osoba utraciła dokument tożsamości przed swoim wylotem, taki dokument stracił ważność lub nawet przypadku, kiedy podróżujący zapomniał wziąć ze sobą dokumentu. Takie sytuacje mogą liczyć na pomoc w postaci wyrobienia tymczasowego dokumentu, przypadki są jednak rozpatrywane indywidualnie. Podróżujący ubiegający się o dokument powinien liczyć się z opcją, że jego sytuacja niekoniecznie zostanie uznana za wyjątkową i może nie uzyskać dokumentu.

Punkt wydawania tymczasowych paszportów

Miejscem wydawania tymczasowych paszportów jest specjalny punkt na poziomie odlotów w strefie ogólnodostępnej C, w budynku Terminalu A Lotniska Chopina w Warszawie. Punkt jest czynny w dni robocze w godzinach od 08:00 do 20:00. Okres ważności dokumentu różni się w zależności od sytuacji w jakiej został wydany. Decyzję podejmuje urzędnik w punkcie. Może to być 1 dzień, 1 tydzień czy kilka miesiący, nie przekroczy on natomiast 365 dni. Usługa wydania tymczasowego paszportu kosztuje 30 złotych. Dokument opłaca się w punkcie, wyłącznie za pomocą karty płatniczej.

Zasady wydawania paszportów

Do wydania tymczasowego paszportu niezbędne jest posiadanie:

  • biletu lotniczego na podróż zagraniczną, która odbędzie się nie później niż w przeciągu kolejnych 2 dni roboczych,
  • fotografii do umieszczenia na paszporcie, którą może wykonać urzędnik w punkcie,
  • zalecany jest również dokument potwierdzający tożsamość.

Są sytuacje, w których możliwość otrzymania paszportu jest z góry wykluczona. Jeżeli dana osoba otrzymała już wcześniej paszport tymczasowy w punkcie na Lotnisku Okęcie i od tego czasu nie dopełniła starań o uzyskanie paszportu od wojewody lub konsula nie jest możliwe wykonanie kolejnego. Wykluczony jest również przypadek wydania dokumentu jeśli podróżujący nigdy nie posiadał paszportu lub dowodu osobistego zawierającego numer pesel. Na wydadnie paszportu nie mogą również liczyć osoby, które mają inny dokument (np. dowód osobisty), który uprawnia ich do podróży.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj