Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Patchworki natury”. W bibliotece w Żorach szykują nową wystawę

Facebook Twitter

To będzie wystawa Anny Bodzek-Sikory. W Galerii Na Piętrze będzie pokazywana od 21 stycznia. Wystawa „Patchworki natury” to prace wykonane w nurcie upcyklingu oraz technik łączonych z ceramiką, drutem i sznurkiem. 

mat.prasowe/ praca Anny Bodzek-Sikory

Wytłumaczmy termin upcykling:

Forma przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają wyroby o wartości wyższej, traktowane jako wartościowe surowce.

Wystawa „Patchworki natury” to prace wykonane w nurcie upcyklingu oraz technik łączonych z ceramiką, drutem i sznurkiem. Powstałe formy najczęściej odwołują się do natury, ponieważ to do niej najbliżej artystce i to z nią się identyfikuje. Jest to nie tylko wędrówka po formach, które przybrała glina i karton, ale przede wszystkim „powrót do korzeni”, do świata pierwotnych uczuć i emocji.

Proste kształty, koła, powtarzalność, odzwierciedlają harmonię i porządek. Są jak bicie serca, a jednocześnie przynoszą zróżnicowane efekty, tak jak w życiu każdego człowieka.

– czytamy w zapowiedzi wystawy.

Anna Bodzek-Sikora, to żorzanka, absolwentka Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Katowicach – filia w Cieszynie, a także Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie na kierunku Florystyka. Wykładowczyni, mistrzyni florystyki, członkini Stowarzyszenia Międzykulturowego Maloka. Na co dzień pracuje jako specjalistka sztuk plastycznych w Studio Działań Artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach. Od wielu lat prowadzi warsztaty artystyczne, międzykulturowe i florystyczne oraz kursy dokształcające w dziedzinie florystyki. Zamiłowanie do sztuki i przyrody łączy z niekonwencjonalnym podejściem do upcyklingu i jest to charakterystyczna cecha jej prac prezentowanych na wystawach krajowych i zagranicznych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj