Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Patrolowali okolicę dronem, wypatrzyli handlarza narkotyków [WIDEO]

Facebook Twitter

Drony wykorzystywane są nie tylko do rejestrowania pięknych ujęć z "lotu ptaka". Coraz częściej sięga po nie policja i inne służby. Mogą rejestrować poziom zanieczyszczenia powietrza, czy wykroczenia kierowców na drogach.

Życie pokazuje, że służby mogą obserwować za pomocą drona także inne naganne zachowania. Stróże prawa zatrzymali 17-letniego bielszczanina podejrzanego o posiadanie ponad 40 gramów marihuany i udzielenie tego narkotyku innej osobie. W ręce stróżów prawa wpadł też jego kompan, 17-letni mieszkaniec Bielska-Białej, który miał od niego kilka gramów tego narkotyku. Proceder wypatrzyli operatorzy policyjnego drona.

Policjanci z bielskiej komendy patrolowali okolicę Osiedla Złote Łany przy użyciu policyjnego drona. W pewnym momencie operator drona zwrócił uwagę na znajdujący się przy osiedlu zagajnik, w którym przy prowizorycznie ustawionym stoliku siedzieli dwaj nastolatkowie. Po przyjrzeniu się ich zachowaniu okazało się, że jeden z mężczyzn wyjął z plecaka foliową torebkę z marihuaną, z której wyjął kilka porcji tego narkotyku, a następnie przekazał je towarzyszowi. Stróże prawa obsługujący drona przekazali informację dyżurnemu pierwszego komisariatu i na miejsce został wysłany patrol Policji.

Policjanci z Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej zatrzymali mężczyzn oraz zabezpieczyli posiadane przez nich narkotyki. Okazali się nimi dwaj 17-letni mieszkańcy Bielska-Białej. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie obaj usłyszeli zarzuty. Teraz każdemu z nastolatków grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj