Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Pawłowice: Będą badania mieszkańców. Wójt nie otwiera szkół i przedszkoli

Facebook Twitter

Zamknięte przedszkola, szkoły i place zabaw. Gmina Pawłowice nie znosi obostrzeń, bo z dnia na dzień przybywa zakażonych koronawirusem.

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Tychach w gminie jest obecnie 210 osób zarażonych koronawirusem, a 598 osób przebywa na kwarantannie.
Głównym ogniskiem jest tamtejsza kopalnia Pniówek, gdzie odnotowano 1510 przypadków. Wójt Pawłowic Franciszek Dziendziel mówi, że po rozmowie z Sanepidem nie zdecydował się na otwarcie placówek oświatowych:

Sytuacja może nie wymknęła się spod kontroli, ale ilość tych zarażonych z dnia na dzień przybywa. Jesteśmy w fai rozwoju i to gwałtownego rozwoju. Dlatego przedszkola, szkoły na razie do końca tego tygodnia, najprawdopodobniej kolejny tydzień do Bożego Ciała, a nawet do końca roku, jeżeli tak będzie się to rozwijało, nie zostaną otwarte. Zamknęliśmy place zabaw, wszelakie siłownie.

W związku z trudną sytuacją gmina zdecydowała się na przebadanie 300 osób przebywających na kwarantannie.

Badane będą osoby, które nie są związane z rodzinami górników

– zapowiada wójt Franciszek Dziendziel:

Potrzeby w tym momencie, kiedy się to rozwija, są dużo większe. Nie może być tak, że ta kwarantanna już trwa półtora miesiąca i więcej. I ci ludzie nie mogą z domów wyjść. Przez gminę chcemy 300 osób dodatkowo, które nie są związane z górnictwem. Czyli górnika i ich rodziny to finansuje jastrzębska spółka i chwała, i dzięki za to. My dla tych wszystkich pozostałych niezwiązanych z górnictwem, chcemy to pilnie sfinansować.

Gmina apeluje do mieszkańców, aby unikać spotkań i mimo znoszenia przez rząd obostrzeń zachowywać szczególne środki ostrożności.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj