Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pawłowice: Będzie karta dla mieszkańców?

Facebook Twitter

Będzie Pawłowicka Karta Mieszkańca. Taki przynajmniej jest zamiar, uchwałę w tej sprawie podjęli radni na ostatniej sesji. W tej chwili w gminie może ruszyć cała procedura, która ostatecznie doprowadzić ma do uruchomienia systemu.

USC w Pawłowicach

To przede wszystkim poszukanie pieniędzy na to, by Pawłowicach z karty mogli korzystać mieszkańcy. To poszukanie firmy, która system wdroży i będzie go prowadzić, np. za pomocą aplikacji. Ta machina dopiero ruszyła i jak słyszymy w Urzędzie Gminy w Pawłowicach, potrzebny jest jeszcze czas, aby móc dać do ręki mieszkańcom dobrze działający system zniżek.

Najwcześniej będzie to możliwe we wrześniu. A karta ma uprawniać do szeregu ulg, preferencji i uprawnień. Umożliwi mieszkańcom ułatwienie dostępu m.in. do kultury, sportu i rekreacji. Do korzystania z programu uprawnione mają być osoby, które są zameldowane w gminie Pawłowice na pobyt stały lub czasowy, które płacą podatki na terenie gminy, ale też są mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach.

Z karty mieszkańca będą mogły korzystać też dzieci, do 25 roku życia pod warunkiem, że się uczą, ale też dzieci niepełnosprawne pozostające pod opieką rodzica.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj