Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pawłowice czekają na komisarza. Co będzie należało do jego obowiązków?

Facebook Twitter

Chociaż w gminie nie ma aktualnie osoby, która pełniłaby funkcję wójta, praca w urzędzie i innych jednostkach przebiega bez zakłóceń. Wójt, jako organ wykonawczy gminy, udzielił pracownikom Urzędu i dyrektorom jednostek odpowiednich upoważnień na cały rok budżetowy.

Nie gasną one wskutek śmierci osoby piastującej funkcję wójta, dlatego klienci urzędu nadal mogą załatwiać tu swoje sprawy. Na bieżąco podejmowane są decyzje odnośnie pracy urzędu. Poza tym w najbliższym czasie Prezes Rady Ministrów, na wniosek Wojewody, wyznaczy osobę, która będzie pełniła funkcję wójta gminy do czasu objęcia stanowiska przez kandydata wybranego w listopadowych wyborach samorządowych.

Do zadań komisarza będzie należeć dokończenie i rozliczenie aktualnie trwających inwestycji, czyli m. in. budowy centrum kultury i ul. Kościelnej w Warszowicach, remontu szkoły w Pielgrzymowicach, a także podpisanie umów na realizację nowych zadań, które rozpoczną się jesienią. Innym zadaniem komisarza będzie przygotowanie gminy do jesiennych wyborów samorządowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj