Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pawłowice: Fotoradar w nowym miejscu. Urządzenie niebawem stanie przy „wiślance”

Facebook Twitter

Stał po jednej stronie drogi, będzie po drugiej. Fotoradar pojawi się na „wiślance” w Pawłowicach, w kierunku na Skoczów. Ma zadbać o bezpieczeństwo w miejscu, w którym wielu kierowców straciło już panowanie nad pojazdem i wjechało w pole.

Najpierw zjazd z wiaduktu, później odbicie w lewo. Sporo osób przekonało się, że na tym odcinku „wiślanki” w Pawłowicach nie można przekraczać dozwolonej prędkości. Jadąc od strony Skoczowa jest fotoradar, teraz będzie przeniesiony na druga stronę drogi.

 Franciszek Dziendziel: Mieszkańcy Jastrzębia, Wodzisławia ale i nie tylko, jak jadą od Katowic i jest ślisko to 10-11 samochodów potrafi wypaść, tam instalujemy w tej chwili fotoradar. Jadąc od strony Wisły i Katowic stoją fotoradary, Pawłowice fotoradarami ponoć słyną. Ten jeden będzie w tej chwili przebudowany, kierowcy powinni uważać na wszystkie znaki, które są na skrzyżowaniach, bo na drodze szybkiego ruchu pokazały się nawet ograniczenia do 50 km/h, bo tych wypadków jest co nie miara.

– mówi Franciszek Dziendziel, wójt Pawłowic.

To newralgiczne miejsce na drodze szybkiego ruchu. Jak pokazują policyjne statystyki, w ciągu minionych dwóch lat, tylko w tym jednym punkcie na DK81 doszło do 45 zdarzeń drogowych. W 2 wypadkach zginęła jedna osoba, a dwie odniosły obrażenia.

Fotoradar w centrum Pawłowic pozostaje na swoim miejscu

– dodaje wójt. Dziendziel nie ukrywa, że tak jak i inne inicjatywy poprawiające bezpieczeństwo na drodze były finansowane, czy też wnioskowane przez samorząd, tak i przenosiny fotoradaru są pomysłem gminy.

Franciszek Dziendziel: Na tym zakręcie żeby już nie tylko będzie znak hamował ale i fotoradar sprawi, że być może kierowcy będą wolniej jeździli.

Radio 90: Czy on będzie przesunięty, czy będzie trzeci radar w Pawłowicach?

Franciszek Dziendziel: Ja tego bym nie chciał zdradzać, kierowcy mają jeździć bezpiecznie, będzie również fotoradar w kierunku Skoczowa i Wisły. Sfinansowaliśmy już jedno przejście z sygnalizacją świetlną z pieniędzy typowo gminnych, bo wszyscy oczekują a jak przyjdzie finansowanie to gmina Pawłowice rzekomo jest bogata, wiec fotoradar też ze swoich pieniędzy przebudowujemy i wszystkie uzgodnienia robimy z generalną itd.

Na urządzenie przygotowane jest już miejsce, powinien stanąć w najbliższych tygodniach. O umiejscowienie fotoradaru przy „wiślance” starają się również Warszowice.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023