Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pawłowice i Pszczyna: Zatrzymani dilerzy z dużą ilością narkotyków

Facebook Twitter

Wpadka narkotykowego dilera w Pawłowicach. Dzielnicowy zatrzymał 53-latka, który w mieszkaniu miał amfetaminę i susz marihuany. Także stróże prawa z Pszczyny zatrzymali osobę ze znaczną ilością narkotyków.

Kilka dni temu dzielnicowy z Pawłowic uzyskał informację, że jeden z mieszkańców może mieć u siebie narkotyki. Po przyjeździe pod wskazany adres mundurowi wyczuli w mieszkaniu charakterystyczny zapach. W kontroli znaleźli woreczki strunowe wypełnione białym proszkiem, a także woreczek z suszem koloru zielonego. Tester potwierdził, że znalezione substancje to amfetamina, z której można przygotować ponad 1000 działek tego narkotyku i marihuana, której śledczy zabezpieczyli kilka działek. Ponadto policjanci zabezpieczyli od właściciela mieszkania ponad 43 tysiące złotych na poczet przyszłych kar i grzywien. Wszystkie 3 osoby obecne w mieszkaniu zostały zatrzymane.

Zarzut posiadania środków odurzających usłyszał 53-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego, który przyznał się do zarzucanych czynów. Na tym jednak nie koniec… Podczas wykonywania dalszych czynności policjanci ustalili, że zatrzymana 28-letnia mieszkanka powiatu rybnickiego posiada opla, którego przywłaszczyła z rybnickiej wypożyczalni.

Para znajomych teraz stanie przed sądem. 53-latek odpowie za posiadanie środków odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia, natomiast 28-latka za przywłaszczenie samochodu. Dodatkowo mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

Tymczasem pszczyńscy policjanci w jednym z mieszkań w centrum miasta zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Mundurowi zatrzymali w tej sprawie 40-latka, wobec którego sąd orzekł środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Mundurowi z pszczyńskiej komendy zatrzymali 40-letniego posiadacza narkotyków. Śledczy podczas przeszukania jego mieszkania znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę, marihuanę i krzew konopi. Łącznie z przejętych narkotyków można wykonać prawie 2200 porcji dilerskich amfetaminy i ponad 17 działek marihuany. Mieszkaniec Pszczyny nie pierwszy raz został zatrzymany przez policjantów w związku z popełnieniem przestępstw o charakterze narkotykowym. Jak ustalili stróże prawa, 40-latek był już wcześniej za nie karany. Mężczyzna usłyszał zarzuty nielegalnej uprawy konopi i posiadania znacznej ilości środków odurzających. Wczoraj sąd orzekł wobec 40-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj