Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pawłowice: Inny kurs autobusów w kierunku Żor

Facebook Twitter

Zmiany w pawłowickiej komunikacji. Od soboty (1.04.) inaczej pojadą autobusy linii 307 w kierunku Żor.

autobus

Autobusy z przystanku „Pawłowice Centrum TARG” będą wyjeżdżać na drogę krajową nr 81 na skrzyżowaniu „przy źródełku”, a nie, jak dotychczas, obwodnicą.

Tym samym z użycia zostaną wyłączone przystanki „Pawłowice Piekarnia” oraz „Pawłowice PKP”. Przypomnijmy, że przed zamontowaniem sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu „przy źródełku” wyjazd na dwupasmówkę był bardzo niebezpieczny, dlatego zdecydowano, że linia 307 pojedzie dłuższą, ale bezpieczniejszą trasą. Obecnie problem zniknął, bo światła usprawniły ruch na skrzyżowaniu. Dodatkowo analiza miesięcznych napełnień autobusu nr 307 na przystankach ”Pawłowice Piekarnia” i „Pawłowice PKP” wykazała, że nie ma sensu utrzymywać tego objazdu. Tym bardziej że wymienione przystanki są dobrze skorelowane z przystankiem „Pawłowice Centrum TARG” poprzez busy Komunikacji Lokalnej Gminy Pawłowice.

Nastąpi również zmiana trasy linii L-3 oraz L-4 na odcinku od przystanku „Pawłowice Wiadukt” do „Pawłowice Koźle” w ramach której bus Komunikacji Lokalnej Gminy Pawłowice kursować będzie również przez ul. Zapłocie. Informacje dot. przedmiotowej zmiany zostały umieszczone na przystankach.

Ponadto, zmianie ulega rozkład jazdy linii L-4 na terenie sołectwa Krzyżowice oraz linii L-6 w Jarząbkowicach, dzięki czemu poprawi się dostępność połączeń komunikacyjnych z placówkami oświatowymi.

Szczegóły dotyczące wszystkich w/w zmian zmian można sprawdzić na stronie MZK Jastrzębie-Zdrój 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj