Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Pawłowice nie będą miały szybkiego pociągu

Mieszkańcy Pawłowic nie będą mieli dostępu do szybkiej kolei. Decyzję Centralnego Portu komunikacyjnego podał właśnie Urząd Gminy. Do wójta gminy Franciszka Dziendziela przesłano pismo, w którym poinformowano o decyzjach odnośnie przebiegu linii kolejowej na odcinku Katowice - Jastrzębie-Zdrój – granica RP – Ostrawa.

Potrącenie na torach w Gliwicach
fot. Radio 90

Szacowany czas czytania: 00:29

Po uwzględnieniu uwag zgłoszonych przez gminę, a dotyczących ograniczeń związanych ze szkodami górniczymi i ich wpływem na projektowaną infrastrukturę kolejową zdecydowano, że warianty trasy przebiegające przez gminę Pawłowice nie będą brane pod uwagę w dalszych pracach analitycznych. Występujące na tutejszym terenie szkody górnicze wskazano jako bezpośredni czynnik determinujący brak możliwości bezpiecznego poprowadzenia linii kolejowej.

Czytaj także:

REKLAMA