Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pawłowice nie otwierają szkół i przedszkoli. Zamknięte będą place zabaw

Facebook Twitter

Od soboty (30.05.) w ramach znoszenia obostrzeń związanych z zakażeniami COVID- 19 mają być m.in. otwarte place zabaw i siłownie na powietrzu. W gminie Pawłowice, ze względu na stały wzrost zakażeń, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tychach zalecił, aby place zabaw, podobnie jak szkoły i przedszkola, pozostały na razie zamknięte.

Wójt Franciszek Dziendziel podjął decyzję, że place zabaw, ogólnodostępne siłownie na świeżym powietrzu i inhalatorium pozostaną nieczynne przez kolejny tydzień, do piątku 5 czerwca. Gmina nie będzie też uruchamiała fontann.

Przypomnijmy, że liczba zarażonych mieszkańców gminy liczy blisko 200 osób i ciągle rośnie. To najwięcej w całym powiecie pszczyńskim i prawie 2/3 liczby zakażonych w 60-tysięcznych Żorach czy jeszcze liczniejszym Jastrzębiu-Zdroju. Ponad pięćset osób przebywa na kwarantannie.

W czwartek (28.05.) wójt Franciszek Dziendziel po raz kolejny spotkał się na naradzie z dyrektorami placówek oświatowych. Podjęto decyzję o zawieszeniu działalności publicznych przedszkoli na kolejny tydzień, czyli do 5 czerwca. Nieczynne będą również przedszkola niepubliczne. Jedynie żłobek w Osiedlu Pawłowice funkcjonuje od połowy maja, świadcząc opiekę dla 16 dzieci.

Nadal zamknięte pozostają szkoły, a edukacja, konsultacje i zajęcia rewalidacyjne odbywają się zdalnie. Powiatowy Inspektor Sanitarny Grzegorz Gołdynia w rozmowie z wójtem sugerował pozostawienie zamkniętych placówek nawet do 12 czerwca, z uwagi na ciągle rozwijające się zakażenia w gminie Pawłowice, jednak ostateczna decyzja o ewentualnej kontynuacji zdalnego funkcjonowania placówek zostanie podjęta 4 czerwca, podczas kolejnej narady wójta z dyrektorami szkół i przedszkoli.

Jak podaje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tychach w gminie Pawłowice obecnie jest 196 osób zarażonych koronawirusem, a 542 osoby przebywają na kwarantannie. To dane z piątku (29.05.).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 12 maja 2021