Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Pawłowice stawiają na energooszczędne lampy

Facebook Twitter

Pawłowice też wymieniają oświetlenie na energooszczędne. Cała akcja ma kosztować ok. 2 mln zł, to dotacja pozyskana z funduszy europejskich.

W tym roku zaplanowano wymianę 1020 opraw na nowoczesne oprawy LED. Z uwagi na zły stan słupów i opraw oświetleniowych, w pierwszej kolejności prace rozpoczęto w sołectwie Osiedle Pawłowice. Aby przyśpieszyć realizację zadania, roboty przebiegają dwutorowo. Wymieniane są oprawy na słupach, które nie będą przebudowywane. Równocześnie prowadzone są roboty ziemne związane z przebudową kabli oświetleniowych wraz z fundamentami. Dotychczas wymieniono ok. 100 opraw i wykonano ok. 70% robót ziemnych. Dzięki realizacji całego projektu zużycie energii powinno być mniejsze o ok. 50%.

Nowe oprawy są już przy ul. Polnej, ul. Pukowca, ul. Górniczej, ul. Wojska Polskiego oraz przy Gminnym Ośrodku Sportu. Obecnie prace trwają przy ul. Krętej. Docelowo w sołectwie Osiedle Pawłowice wymienionych będzie 201 sztuk opraw przy drogach oraz 63 sztuki opraw przy szkołach i przedszkolach. Energooszczędne oprawy wyposażone będą w redukcję mocy o 40% w godzinach nocnych. Dzięki realizacji całego projektu zużycie energii potrzebnej do oświetlenia dróg w gminie Pawłowice powinno być mniejsze o ok. 50%.

Aby prace mogły przebiegać w bezpieczny sposób, zdarza się, że część dotychczasowego oświetlenia, a także nowo zamontowane lampy led muszą być czasowo wyłączone. Przeprowadzenie pewnych prac pod napięciem nie jest możliwe. Zwracamy się więc do mieszkańców z prośbą o cierpliwość i wyrozumiałość

– piszą na internetowej stronie gminy władze Pawłowic.

Zobacz też:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj