Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pawłowice: Ulica Krucza nie dla autobusów

Facebook Twitter

Krucza w Pawłowicach nieprzejezdna dla autobusów. Wczoraj (3.10.) wstrzymano ruch komunikacji lokalnej. Prace remontowe na ul. Kruczej, które rozpoczęły się w lipcu tego roku, powoli dobiegają końca.

Gruntowna przebudowa drogi na odcinku od skrzyżowania z ul. Wodzisławską do KWK Pniówek polegała m.in. na przebudowie kanalizacji deszczowej i chodnika oraz przebudowie oświetlenia. Obecnie zabudowane są już krawężniki, na części drogi położono również pierwszą warstwę asfaltu. Niestety autobusy dowożące dzieci z Pniówka do szkół mocno utrudniały kontynuowania prac, zdecydowano więc o wycofaniu komunikacji z ulicy Kruczej. Ostateczne zakończenie inwestycji planowane jest na koniec listopada.

Dzięki uruchomieniu przebudowanego oświetlenia ułatwiony jest bezpieczny ruch pieszych na remontowanym odcinku. Niemożliwe okazało się przywrócenie gminnej komunikacji lokalnej, dzięki której dzieci z Pniówka ponownie, od 1 października były dowożone do szkół i przedszkoli. Częste kursy autobusów mocno utrudniały trwające prace. Ruch ciężkiego sprzętu kolidował z ruchem autobusowym. W celu sprawnego i szybkiego zakończenia remontu 3 października podjęto decyzję o wstrzymaniu kursów komunikacji lokalnej na tym odcinku. Ostateczne zakończenie inwestycji planowane jest na koniec listopada.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj