Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pawłowice: W GOK-u powstała kawiarenka internetowa

Facebook Twitter

Do nowo otwartej kawiarenki internetowej w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury zapraszają Pawłowice. Skorzystać tu można z dostępu do komputera oraz drukarki. Miejsce powstało m.in. z myślą o gościach ze wschodu, aby mogli skorzystać z globalnbej sieci, ale i cyfrowo wypełnić niezbędne dokumenty.

fot. UG Pawłowice

Kawiarenka czynna jest od poniedziałku do piątku od 9.00 do 19.00. Sam Gminny Ośrodek Kultury natomiast od wielu lat uczy seniorów obsługi komputera. Przyszedł czas na wymianę urządzeń. Nowe laptopy pojawiły się w sali informatycznej ośrodka.

Do tej pory zajęcia były prowadzone stacjonarnie, dzięki nowemu sprzętowi będzie możliwość wypożyczenia go do domu. Mariusz Grygier, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach przyznaje, że obecny sprzęt to już zabytki.

Mariusz Grygier: Pracownia istnieje od 2007 roku, została przeniesiona z osiedla tutaj do ośrodka kultury, kiedy one zostało oddane w 2015 roku i od tego czasu te komputery 2007 a mamy 2022 są leciwe, stąd też taka decyzja. Mogą korzystać osoby które są zapisane na kursy komputerowe w ramach edukacji seniorów, w ramach tego programu mamy angielski, niemiecki, zajęcia plastyczne i komputerowe.

9 nowych laptopów już służyć będzie podczas kursów komputerowych i innych zajęć. Jak dodaje Grygier, ośrodek kultury w planach także ma utworzenie multimedialnej pracowni, z wydajnymi komputerami i sprzętem audiowizualnym, gdzie młodzież uczyć się będzie montażu filmów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj