Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Pawłowice: Wyzwolenia już przejezdna

Facebook Twitter

Koniec wielomiesięcznych utrudnień na Wyzwolenia w Pawłowicach! Prace wreszcie dobiegły końca. Przebudowano przepust nad Pawłówką, nawierzchnię i podniesiono także jezdnię na odcinku 140 metrów.

fot. www.pawlowice.pl

Wykonano również zabezpieczenia na szkody górnicze. Zadanie za ponad 2 mln zł sfinansowała KWK „Pniówek” w ramach naprawy szkód górniczych. Roboty przy przebudowie przepustu nad Pawłówką trwały od lipca ubiegłego roku. Zadanie wymagało zamknięcia drogi, co było szczególnie uciążliwe dla mieszkańców, tym bardziej, że inwestycja napotykała na utrudnienia i termin zakończenia robót kilka razy był przesuwany.

Jest to już kolejne zadanie realizowane ze środków JSW S.A. w ramach usuwania szkód górniczych, podobnie jak ubiegłoroczny remont ul. Orlej w Pniówku i Krzyżowicach. Aktualnie trwa projektowanie przebudowy ul. Wodzisławskiej w Pawłowicach i Pniówku, dalszego ciągu ul. Wyzwolenia i ul. Zapłocia w Pawłowicach oraz przebudowy mostu na Pszczynce wraz z budową ronda i przebudową ul. Zwycięstwa. Trwa również projektowanie sali gimnastycznej przy szkole w Krzyżowicach. Łącznie w roku 2019 JSW S. A. planuje przeznaczyć na naprawy szkód górniczych na terenie gminy ok. 63 mln zł. Kwota ta odnosi się zarówno do obiektów samorządowych, państwowych jak i prywatnych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj