Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pawłowice zamykają punkt pomocowy dla uchodźców. Punkt był otwarty od marca

Facebook Twitter

Pawłowice zamknęły punkt pomocowy dla uchodźców. W czwartek (29.09.) można było po raz ostatni odwiedzić miejsce z darmową odzieżą i produktami w strażnicy OSP w Golasowicach.

fot. pawlowice.pl

Pod koniec marca otwarty został magazyn z bezpłatną odzieżą dla wszystkich potrzebujących, a przede wszystkim dla osób z Ukrainy, które znalazły w gminie Pawłowice schronienie przed wojną. Większość odzieży dotarła do gminy Pawłowice dzięki zaangażowaniu ks. bp. Marcina Makuli, proboszcza parafii ewangelicko-augsburskiej w Golasowicach. Pochodziła ona m.in. ze zbiórek zorganizowanych w Niemczech. Oprócz ubrań, w punkcie czynnym dwa dni w tygodniu można było znaleźć chemię gospodarczą i produkty spożywcze. Te ostatnie do punktu regularnie dostarczali mieszkańcy gminy.

Przez pół roku punkt funkcjonował dzięki zaangażowaniu wolontariuszy. Wśród wielu zaangażowanych osób, bez których wsparcia ta inicjatywa nie mogłaby się udać, należy wymienić Małgorzatę Fusik, Irenę Sikorę, Zbigniewa Szczepkę i Jana Otnera, którzy regularnie nieodpłatnie pracowali na rzecz punktu.

Produkty, które nie zostały wydane potrzebującym, zostały już spakowane do paczek i będą wywiezione specjalnym transportem na Ukrainę, gdzie trafią do rąk potrzebujących.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2024