Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pędził przez miasto. Grozi mu wysoka grzywna, a nawet 5 lat więzienia

Facebook Twitter

28-letni mężczyzna pędził fiatem przez miasto ponad 100 km/h. Okazało się, że miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za złamanie zakazu grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat, a za przekroczenie prędkości kara nawet do 3000 złotych.

W sobotni (08.1) wieczór policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego fiata. Powodem kontroli była nadmierna prędkość. Fiat przez jedną z ulic Kietrza pędził 101 km/h. Ograniczenie na kontrolowanym odcinku było 50 km/h.

Już po chwili okazało się, że przekroczenie prędkości kierowcy to nie jedyny jego problem. Policjanci zauważyli, że 28-latek kierował bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, a gdyby tego było mało, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez 28-letniego mieszkańca powiatu głubczyckiego sprawa swój finał znajdzie w sądzie. Za złamanie sądowego zakazu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat, a za przekroczenie prędkości grzywna w wysokości do 3000 złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 marca 2023