Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pędzili przez miasta, dostali słone mandaty

Facebook Twitter

O dwóch przypadkach znacznego przekroczenia prędkości informują policjanci drogówki z Jastrzębia – Zdroju i Wodzisławia Śląskiego. W obu przypadkach nad wymiarowe kilometry przełożyły się na złotówki mandatu.

W Wodzisławiu Śląskim na ul. Matuszczyka policjanci kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się pojazdy. Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. Policyjny miernik prędkości wskazał, że kierujący jechał z prędkością 107 km/h, gdzie na tym odcinku drogi obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. 26-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego stracił prawo jazdy na trzy miesiące. W zamian policjanci „uraczyli” go 10 punktami karnymi i mandatem w wysokości 1,5 tys. złotych.

3 tysiące złotych natomiast do zapłacenia ma 22-latek, który na alei Jana Pawła II w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”, rozwinął prędkość 132 kilometrów na godzinę. Dodatkowo jastrzębianin poruszał się pojazdem, który miał nadmiernie zużyty bieżnik na przedniej osi. Mężczyzna także stracił prawo jazdy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj