Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Peleton na podwójnym gazie. Pijani rowerzyści w Żorach

Facebook Twitter

Mandaty posypały się w Żorach dla pijanych rowerzystów. Tylko w ciągu trzech dni mundurowi zatrzymali czterech rowerzystów, którzy byli pod wpływem alkoholu, dostali mandaty w wysokości aż 2500 zł.

policjanci zatrzymali
fot.zory.policja.gov.pl

O tym, jak ważna jest koncentracja podczas prowadzenia pojazdów, wie z pewnością każdy użytkownik dróg. Alkohol z pewnością spowalnia percepcję i szybkość reakcji, co może być kluczowym przy zapobieganiu zdarzeniom drogowym. Mając na względzie bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, żorscy policjanci stale kontrolują trzeźwość kierujących jednośladami, gdyż to również oni przemieszczają po ciągach, z których korzystają piesi.

– piszą mundurowi z Żor. Od piątku (13.05.) do niedzieli (15.05.) żorscy mundurowi ujawnili aż 4 nietrzeźwych kierujących rowerami. Pierwszego z nich już w piątek po godzinie 19.00 na ulicy Gwarków – 56-latek z Żor miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Kolejnych 2 w ręce mundurowych wpadło kolejnego dnia: o 16.00 na ulicy Sosnowej 58-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego z 2 promilami, a chwilę później na ulicy Wysokiej 66-letni żorzanin z wynikiem ponad 1 promila w organizmie. „Peleton” zamknął w niedzielę, o godzinie 16.00 na ulicy Osińskiej zamknął 49-letni żorzanin z wynikiem dużo ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy kierujący zostali ukarani wysokimi mandatami w wysokości 2500 zł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 marca 2023