Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Pełna termomodernizacja w Boguszowicach dopiero za 10 lat

Facebook Twitter

W sześciu budynkach komunalnych w Boguszowicach rozpoczęła się termomodernizacja. To kropla w morzu potrzeb, bo prace trzeba wykonać w 60 budynkach w tej rybnickiej dzielnicy. Na to potrzeba jednak czasu i przede wszystkim pieniędzy.

fot. David-Karich/ pixabay.com

Termomodernizacja jest potrzebna bo mieszkania w blokach ogrzewane są węglem. Tymczasem koszt to 120 mln złotych. Takich pieniędzy miasto nie ma, dlatego też urzędnicy starają się pozyskać dofinansowanie.

Póki co nie udało im się sięgnąć po zewnętrzne środki, dlatego nie czekając na kolejne konkursowe rozstrzygnięcia, miasto samo zaczęło finansować remont sześciu budynków należących do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej:

To są budynki na ulicy Bogusławskiego, Pokoju, na Placu Żołnierza i na ulicy Żurawiej, tamte prace się już dzieją.

Radio 90: To jest 10% dokładnie, to niewiele.

Budżet miasta to jest dość skomplikowana maszyna. Nie z każdej portmonetki, na każde działania można pieniądze brać. Dużo kosztuje nas bieżące użytkowanie miasta, z którego nie zdajemy sobie na co dzień sprawy.

-mówiła Agnieszka Skupień rzecznik Urzędu Miasta w Rybniku. Dodajmy, że w kilku budynkach ZGM-u w dzielnicy Chwałowice, trwa wymiana dociepleń na dachu.

Jeżeli przyjmiemy, że miasto tak jak teraz rocznie podda termomodernizacji sześć budynków, to dzielnica Boguszowice na docieplenie będzie musiała czekać 10 lat.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2020