Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Petycja do Kuczery w sprawie otwarcia basenu w Chwałowicach. Podpisało się tysiąc osób

Facebook Twitter

1000 osób podpisało się pod petycją do prezydenta Rybnika, Piotra Kuczery w sprawie otwarcia w tym roku basenu w dzielnicy Chwałowice. Pismo trafiło do Urzędu Miasta, prezydent ma miesiąc na jego rozpatrzenie.

Fot. pixabay.com

Przypomnijmy, władze Rybnika zapowiedziały, że w ramach oszczędności nie otworzą w tym sezonie basenu w Chwałowicach. Lata bez tego kąpieliska nie wyobraża sobie radny Andrzej Wojaczek, który w imieniu mieszkańców i Rady Dzielnicy złożył w magistracie petycję z podpisami mieszkańców:

Andrzej Wojaczek: Jest to ważne od wielu lat, bo ludzie mają ten basen we krwi jako ogromna atrakcja w Chwałowicach, bo niewiele tych atrakcji powstało. Dlatego chętnie włączyły się grupy mieszkańców w podpisy, aby ten basen był w tym roku czynny. 44 kartki w ciągu dosłownie miesiąca czasu, około 1000 podpisów złożyli na moje ręce i przewodniczącego Koniecznego. Z ogromną satysfakcją i radością złożyłem to w urzędzie z nadzieją, że ten basen będzie czynny przez okres letni.

Fot.pixabay.com

Nie wyobrażamy sobie, żeby basen w tym roku nie został otworzony. Koszt uruchomienia w sezonie to około 170 tysięcy złotych

– dodaje:

Andrzej Wojaczek: Od początku, kiedy był budżet tworzony, składałem wnioski i wskazywałem źródło, gdzie można by było wziąć około 160-170 tysięcy. Nie wyobrażałem sobie żeby ten basen był w tym roku nieczynny i dlatego zmobilizowałem wszystkich. Basen to nie tylko basen, tam jest plac zabaw, boisko – to wiele atrakcji z których te dzieci korzystają w okresie letnim.

W petycji do prezydenta Rybnika w sprawie uruchomienia w tym sezonie basenu znalazły się podpisy nie tylko mieszkańców Chwałowic, ale również innych rybnickich dzielnic.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj