Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Petycja w sprawie szkolnego autobusu w Świerklanach. Rodzice uczniów chcą, by autokar zmienił trasę

Facebook Twitter

52 mieszkańców Świerklan podpisało się pod petycją w sprawie szkolnego autobusu. Chcą, by autokar wożący uczniów do Szkoły Podstawowej nr 2 zmienił trasę, by mógł zabrać ze sobą większą grupę dzieci, które by dotrzeć na lekcje muszą pokonać ruchliwą ulicę Wodzisławską.

Pismo złożyli już w Urzędzie Gminy:

Chodzi o to, że aby do tej szkoły dotrzeć to trzeba przejść przez DW932, która obecnie jest dosyć mocno uczęszczaną ulicą. Przejście dzieci, szczególnie tych młodszych, jest niebezpieczne. To się wzięło z potrzeby rodziców, którzy muszą te dzieci codziennie dowozić i odbierać, to dezorganizuje życie rodzinne, trzeba angażować dziadków- stąd ta potrzeba.

Wystarczy zmodyfikować istniejącą linię S1 by rozwiązać problem

– uważa jeden z inicjatorów petycji, Mateusz Kozielski.

Żeby było dobrze wystarczy żeby ona nie jechała bezpośrednio do szkoły, tylko nadjechała ulicę Szklarnia od początku, objechała ją, a bus spokojnie mógłby jechać przez Hutniczą, to nie jest duża odległość, trzeba podkreślić to, że nie chodzi o budowę nowej linii, tylko modyfikację istniejącej.

Petycja została złożona w Urzędzie Gminy, teraz musi ją rozpatrzyć Komisja Skarg Wniosków i Petycji. Władze gminy Świerklany póki co nie komentują petycji mieszkańców.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023