Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pewex, polo cockta, saturator i zupa mleczna, czyli Rybnik w cieniu wielkiej płyty [LIVE,FOTO]

Facebook Twitter

"Młodzi! W waszych sercach i umysłach przyszłość socjalistycznej Polski". To jedno z wielu haseł propagandowych Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Pamiętasz te czasy? A może chciałbyś młodszemu pokoleniu przekazać nieco wiedzy z zakresu historii najnowszej? Ta wystawa jest dla Ciebie.

O wystawie rozmawialiśmy z Ewą Kulik i Anną Grabowską-Rogus z działu historii i kultury regionu w Muzeum im. o. e. Drobnego w Rybniku:

Ewa Kulik: Obecnie prezentowana wystawa, jest wystawą fotograficzną ze zbiorów muzeum w Rybniku. Posiadamy w naszych zbiorach około 10 tys. fotografii i negatywów z okresu PRL-u. Postanowiliśmy wykorzystać ten duży zasób, opowiedzieć historię naszego miasta, zilustrować fotografiami, które prezentujemy w tej chwili na sali wystawowej.

 Anna Grabowską-Rogus: Jest to wystawa fotograficzna uzupełniania przedmiotami codziennego użytku z okresu PRL-u. Znajdziemy tutaj zarówno: syfon, słynne musztardówki, są butelki po polo cocktcie- napoju w kontrze do impreialstycznej coca-coli, radio tranzystorowe, skierowanie na wczasy- bardzo ciekawe, bo jak się okazuje wówczas, pracownicy musieli nauczyć się wypoczywać. Tego wszystkiego państwo się dowiedzą i zobaczą na naszej wystawie.

Radio 90: Jak można zobaczyć wystawę w trakcie trwania pandemii i obostrzeń?

Ewa Kulik: Mamy tutaj ograniczenia sanitarne. W tej chwili na obiekcie może przebywać 16 osób, natomiast zwiedzanie, jeżeli chodzi o wystawę czasową, jest na zapisy w konkretnych godzinach. Zwłaszcza jeżeli chodzi o grupy. To jest nasza prośba, żeby zapoznać się z regulaminem.

Aby zobaczyć wystawę, należy zadzwonić do Muzeum im. o. e. Drobnego w Rybniku na numer: 32 43 27 465.

Wystawa potrwa do 17 stycznia 2021 roku.

Zobacz naszą relację live z odwiedzin wystawy pt. Rybnik w cieniu wielkiej płyty:

Zobacz nasze zdjęcia:

Muzeum w Rybniku odwiedził Przemek Niedźwiecki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023