Pewne zwycięstwo JKH GKS-u Jastrzębie. Hokeiści wygrali z Tauron Podhale Nowy Targ 7:2

Wczoraj (08.02.) w zaległym meczu pokonali na Jastorze Tauron Podhale Nowy Targ 7:2. Mecz przeciwko ostatniej drużynie w tabeli Polskiej Hoje Ligi zgodnie z przewidywaniami od początku do końca toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy kolejne tercje wygrywali 2:0, 3:1, i 2:1.

Festiwal strzelecki zespołu jastrzębia zaczął w 10 minucie Łotysz, Egils Kalns a zakończył na 1 minutę przed końcem spotkania jego rodak Eriks Sevcenko. Dzięki wygranej i zdobytym trzem punktom jastrzębianie awansowali na trzecie miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi i wyprzedzili Cracovię.

W niedzielę (13.02.) ponownie na własnym lodzie rozegrają jeszcze jedno zaległe spotkanie. Zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec (pocz. godz. 17:00).

8 lutego 2022, Jastrzębie-Zdrój, 18:00 JKH GKS Jastrzębie – Tauron Podhale Nowy Targ 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)

1:0 Kalns (Bahaleisha, Kostek) 09:39
2:0 Kostek (Płachetka, Wróblewski) 10:08
2:1 Siuty (Neupauer, Tomasik) 22:48
3:1 Razgals (A. Sevcenko, E. Sevcenko) 23:20
4:1 Bondaruk (Bahaleisha, Paś) 26:48
5:1 Paś (Bondaruk, Kostek) 37:31
5:2 Worwa (Siuty, Neupauer) 40:18
6:2 Pavlovs (E. Sevcenko, Razgals) 46:43
7:2 E. Sevcenko (A. Sevcenko, Pavlovs) 58:48

JKH GKS Jastrzębie: Kieler – E. Sevcenko, Kameneu, A. Sevcenko, Pavlovs, Razgals – Bahaleisha, Kostek, Kalns, Rac, Paś – Górny, Bryk, R. Nalewajka, Jarosz, Bondaruk – Gimiński, Wróblewski, Ł. Nalewajka, Płachetka.