Pewne zwycięstwo hokeistów JKH GKS-u Jastrzębie w Katowicach [WIDEO]

W miniony piątek (30.10.) jastrzębianie wygrali wyjazdowy mecz z GKS-em 5:2. Pierwsza tercja spotkania była wyrównana i zakończyła się remisem 2:2, a gole dla zespołu z Jastrzębia zdobyli Radosław Sawicki i Marcin Horzelski.

W dwóch kolejnych odsłonach meczu strzelali już tylko jastrzębianie, a dokładnie kanadyjski napastnik JKH GKS-u Zack Phillips, który na listę strzelców wpisał się trzykrotnie. W ten sposób pomógł w wygranej swojej drużynie, ale co ciekawe uczcił także swoje 28. urodziny, które obchodził dwa dni wcześniej.

Teraz przed jego zespołem kilkanaście dni przerwy od ekstraligi. Wczoraj (01.11.) na Jastorze rozpoczęło się zgrupowanie kadry, na które trener JKH GKS-u i reprezentacji Robert Kalaber powołał czterech zawodników swojego klubu.

GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)

0:1 Sawicki (Urbanowicz, Hovorka) 01:42
1:1 Krężołek (Michalski, Kruczek) 12:46 5/4
2:1 Wajda (Fraszko, Pasiut) 18:05
2:2 Horzelski (Wałęga, Paś) 19:11
2:3 Phillips (Jass, Kasperlik) 21:00 5/4
2:4 Phillips 32:14
2:5 Phillips 59:59 (pusta bramka)

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik – Klimiczek, Kostek, Urbanowicz, Hovorka, Phillips – Jass, Horzelski, Paś, Wałęga, Wróbel – Michałowski, Pelaczyk, R. Nalewajka, Jarosz, Sołtys.