Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

PGE odpowiada w sprawie samozapłonu węgla w wagonach: „Takie sytuacje się zdarzają”

Facebook Twitter

Mamy odpowiedź PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna w sprawie sobotniego samozapłonu węgla. Przypomnijmy, węgiel transportowany koleją do Elektrowni w Rybniku zapalił się w czterech wagonach, gdy stał na bocznicy w Suminie. Pożar ugasili rybniccy strażacy.

Otrzymaliśmy odpowiedź w sprawie, jak to nazywają służby prasowe PGE, incydentu. Sandra Apanasionek koordynator współpracy z mediami podkreśla w komunikacie, że w energetyce zawodowej takie sytuacje się zdarzają i nie jest to sytuacja nadzwyczajna, która powodowałaby jakiekolwiek uszkodzenia.

Sobotni (12.11.) incydent związany z samozapłonem niewielkiej ilości węgla kamiennego nie miał wpływu na finalną realizację transportu do Elektrowni Rybnik. Transport został bezpiecznie dostarczony i rozładowany w rybnickiej elektrowni. PGE podkreśla, że węgiel kamienny dostarczany do elektrowni, zarówno ten pochodzący z polskich kopalń, jak i z importu, zawsze spełnia wymagane kryteria jakościowe.

W przypadku węgla sprowadzanego z zagranicy, każdorazowo jego jakość jest badana zarówno w porcie nadania, jak i w porcie odbioru przez niezależne laboratoria, które wystawiają potwierdzające jakość węgla certyfikaty. Skąd pochodził węgiel, który sam się zapalił, o tym spółka nie informuje.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024