Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

PGG gotowa do zorganizowania akcji szczepienia swoich pracowników

Facebook Twitter

Polska Grupa Górnicza zadeklarowała dziś (1.04.) przystąpienie do rządowego projektu szczepień w zakładach pracy. Zamierza jak najszybciej przeprowadzić operację dla prawie 40 tys. swoich pracowników we wszystkich kopalniach i oddziałach spółki.

Kopalnia Marcel w Radlinie

W deklaracji o gotowości do przystąpienia do projektu Polska Grupa Górnicza S.A. przypomina, że już w pierwszych miesiącach pandemii spółka prowadziła przez wiele tygodni z pomocą służb sanitarnych i wojska masowe badania przesiewowe pracowników. Łącznie wykonano wówczas ponad 65 tys. testów przesiewowych. Operacja w PGG S.A. – na skalę niespotykaną w żadnej z dużych firm europejskich – zakończyła się sukcesem, pomagając zahamować gwałtowne rozprzestrzenianie się infekcji wśród kilkudziesięciu tysięcy zatrudnionych w kopalniach i oddziałach spółki, rozsianych na obszarze województwa śląskiego.

W ciągu minionego roku PGG S.A. prowadziła też nieprzerwanie prewencję Covid-19 w kopalniach, co wymagało stałej gotowości, sprawnej logistyki, skomplikowanej, wielopoziomowej koordynacji działań i nowatorstwa. Spółka ocenia, że inicjatywa rządu o masowych szczepieniach pracowników jest szczególnie ważna dla branży górniczej. W kopalniach, mimo stosowania wszystkich procedur bezpieczeństwa związanych z Covid-19, w wyrobiskach pod ziemią ograniczone są możliwości zachowania dystansu społecznego (m.in. w transporcie szybowym). Dlatego właśnie masowe szczepienia górników dają ogromną szansę na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa w kopalniach.

Zgromadzone doświadczenia upewniają nas, że Polska Grupa Górnicza S.A. potrafi zorganizować i przeprowadzić z pełnym powodzeniem postulowaną akcję szczepień przeciw Covid-19 własnymi siłami, bez angażowania służb publicznych, których potencjał będzie można jednocześnie wykorzystać dla innych potrzebujących w regionie. Od strony sanitarno-medycznej PGG S.A. zapewni najwyższy możliwy standard bezpieczeństwa, dzięki umiejętnościom i doświadczeniu specjalistów ratownictwa górniczego (którzy pełnią już służbę m.in. w szpitalach cowidowych) oraz lekarzy i personelu medycznego, z którymi spółka współpracuje na bieżąco”

– zapowiedziała Polska Grupa Górnicza, która podkreśla, że jest gotowa przystąpić do akcji w najszybszym możliwym terminie, bez jakiejkolwiek zwłoki, w miarę wdrażania niezbędnych uregulowań prawnych i dostępności szczepionek w Agencji Rezerw Materiałowych.

Jesteśmy przekonani, że powodzenie akcji szczepień dla prawie 40 tys. pracowników Polskiej Grupy Górniczej S.A. będzie wsparciem dla kolejnych polskich firm i dużych zakładów pracy

– ocenia spółka w deklaracji przystąpienia do projektu, prosząc rząd o instrukcje, które pozwolą jak najszybciej rozpocząć przygotowania do szczepień w PGG S.A.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj