Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

PGG uruchamia zapisy na szczepienia. Dla pracowników i ich rodzin

Facebook Twitter

Startują zapisy na szczepienia przeciwko Covid-19 w Polskiej Grupie Górniczej. Rejestracja pracowników i pełnoletnich członków ich rodzin wystartowała we wtorek (27.04.) po południu i potrwa do najbliższej niedzieli (2.05.) włącznie. Pomóc w zapisach ma specjalna aplikacja na portalu pracownika.

Fot.pixabay.com

Szczepionkę będą mogli przyjąć także małżonkowie oraz dorosłe dzieci zatrudnionych w spółce. Po rejestracji pacjent otrzyma SMS z dokładnym terminem i miejscem szczepienia, przypomnijmy w regionie to Radlin i Rydułtowy. Pozostałe miejsca to Gliwice, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Bieruń i Lędziny. Pierwsze szczepienia mają odbyć się w kilka dni po rejestracji, wszystko zależy od dostępności preparatów.

Zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem pierwsze szczepionki zostaną podane w ciągu kilku dni od rozpoczęcia rejestracji (zależnie od dostępności preparatów). W tym czasie, oprócz skompletowania listy kandydatów do szczepień, PGG S.A. skoordynuje także wewnątrzzakładowy plan, aby uniknąć wszelkich ryzyk w ciągłości ruchu kopalń. Spółka dokona również elektronicznej wymiany danych z Narodowym Funduszem Zdrowia i ogólnopolskim publicznym systemem informatycznym ochrony zdrowia (m.in. e-gabinet, pacjent.gov.pl). Akcja przesyłania spersonalizowanych informacji SMS o dacie i miejscu podania pierwszej dawki szczepionki potrwa 1-2 dni. Drugie szczepienie wyznaczone zostanie zgodnie ze specyfiką medyczną użytego preparatu.

Akcja zakończy się po zaszczepieniu wszystkich chętnych. W każdej z 9 lokalizacji szczepienia wykonywać będzie 4-5 zespołów medycznych, z możliwością obsłużenia po ok. pół tysiąca pracowników dziennie.

Polska Grupa Górnicza S.A. jako jedna z pierwszych w Polsce wśród dużych spółek zgłosiła natychmiastowy akces i gotowość do projektu szczepień w zakładach pracy po ogłoszeniu przez rząd na przełomie marca i kwietnia planu przyspieszenia Narodowego Programu Szczepień.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023