Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

PGNiG zainteresowane kupnem EDF

Facebook Twitter

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) – jest zainteresowane kupnem akcji i udziałów w spółkach należących do EDF. Oznacza, to że między innymi elektrownia w Rybniku mogłaby mieć nowego właściciela.

Na razie ta największa w Polsce spółka zajmująca się poszukiwaniem i wydobywaniem gazu ziemnego oraz ropy naftowej złożyła EDF wstępną, niewiążącą ofertę. Spółka nie chce komentować tego kroku i odsyła do komunikatu inwestorskiego. Czytamy w nim, iż to czy kupione zostaną aktywa EDF dowiemy się dopiero po szczegółowej analizie przeprowadzonej wspólnie z partnerami biznesowymi.

O tym, że francuski koncern chce sprzedać aktywa w Polsce mówimy już od kilku miesięcy. Zainteresowani byli już Czesi, a teraz polska spółka. Wiosną PGNiG Termika kupiła od Jastrzębskiej Spółki Węglowej za 190 mln złotych  Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Co czeka rybnicką elektrownię? Pewnie nie wejdzie w pakiet zakupu przez PGNiG Termika, bo spółka zajmuje się głównie ciepłem, ale pozostaje ENEA, ENERGA i PGE. Szacuje się, że EDF, posiada w Polsce 15 procent udziału w rynku ciepła sieciowego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj