Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piecha: „Musimy wytrzymać ten bój między zachorowaniami a szczepieniami”

Facebook Twitter

Musimy wytrzymać ten bój między zachorowaniami a szczepieniami - mówił w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach poseł Bolesław Piecha wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia.

www.facebook.com/JWieczorekPL
www.facebook.com/JWieczorekPL

O tym, że sytuacja jest poważna i bliska granicy wydolności systemu ochrony zdrowia mówił wojewoda śląski. Były wiceminister zdrowia Bolesław Piecha apelował, by się szczepić:

Epidemia minie, to jest pewne, mym musimy tylko wytrzymać ten bardzo trudny bój. To jest ten bój pomiędzy zachorowaniami, koniecznością leczenia pacjenta w warunkach szpitalnych bardzo wysoko specjalistycznych, a postępem szczepień. Te szczepienia pomimo ogromnych problemów z zaopatrzeniem w szczepionki, jednak realizujemy. Według szacunków epidemiologów w Polsce dziś 25% do 30% ma jakąkolwiek odporność. Ona jest nabyta przez przechorowanie nawet słabo objawowe, no i jest nabyta poprzez szczepienia przynajmniej pierwszą dawką szczepionki mamy zaszczepionych 3,5 mln Polaków, 2 mln to są ludzie, którzy są zaszczepieni dwoma dawkami i ten wyścig pomiędzy doraźnymi sprawami związanymi z zapewnieniem bezpieczeństwa zdrowotnego zdrowia i życia naszych obywateli w warunkach szpitalnych, jakie mamy teraz, musimy wygrać szczepionkami.

Bolesław Piecha przyznał, że jest już zaszczepiony szczepionką Astra Zeneca. Tyle poseł. Przypomnijmy, w Radio 90 w mijającym tygodniu mówiliśmy o problemach ze szczepieniami.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024