Pieczka: „Szkoda, że tak zaczynamy sezon”. ROW zaczął sezon od porażki

Zderzenie z nową rzeczywistością nie było łatwe dla piłkarzy ROW-u Rybnik. W minioną sobotę (14.08.) zaczęli walkę na czwartoligowych boiskach i na inaugurację przegrali z rezerwami GKS-u Tychy 1:3. Goście prowadzili po pierwszej, wyrównanej połowie jedną bramką a początku drugiej strzelili dwa kolejne gole.

ROW odpowiedział trafieniem Michała Pieczki, który strzelił też drugie gola, jednak arbiter go nie uznał.

Szkoda, że tak zaczynamy sezon

– mówił po meczu Pieczka.

Michał Pieczka: Przespaliśmy pierwsze 10 minut w II połowie, dopiero później zaczęliśmy walczyć, pobudzili się chłopacy. Już było troszeczkę za późno. Próbowaliśmy gonić wynik, ale się udało. Na pewno szkoda, po spadku chłopacy chcieli wygrać u siebie spotkanie, ale nie udało się. Mamy nadzieję, że za tydzień zmyjemy plamę i w końcu wygramy u siebie spotkanie.

Niepocieszony był po spotkaniu także ukraiński pomocnik ROW-u, Yaroslav Baranskyi.

Yaroslav Baranskyi. W pierwszej połowie mogło się to zdecydowanie lepiej na naszą korzyść ułożyć. Mieliśmy dobre okazje, niestety tracimy pierwszą bramkę po moim błędzie. Brakuje nam skuteczności w kluczowych momentach.  Jeszcze dużo pracy przed nami i mecz mógł się ułożyć zdecydowanie lepiej.

W zespole z Rybnika jest wielu nowych, młodych graczy.

Budujemy tę drużynę od nowa

– mówił po meczu trener ROW-u, Dariusz Widawski

Dariusz Widawski: Może nie rewolucja a ewolucja musi zajść w tej drużynie. Zaczynamy od IV ligi, a i tu raczej powinniśmy budować drużynę i myślę, że w tym kierunku idziemy, gdzie krok po kroku chcielibyśmy wprowadzać coraz więcej młodzieży. Ale nawet w IV lidze odrobinę doświadczenia i piłkarskiej jakości musi się znaleźć w drużynie. Może ktoś myślał, że po spadku z III ligi będziemy spokojnie wygrywać w IV lidze, nie, tak to nie będzie. Będziemy się uczyć tej IV ligi, ale będziemy krok po kroku budować tę drużynę, może w przyszłości na awans.

W niedzielę (22.08.) rybniczanie rozegrają kolejny ligowy mecz u siebie, zmierzą się z Czarnymi Gorzyce.

ROW 1964 Rybnik – GKS II Tychy 1:3 (0:1)
0:1 – Kozina (13′), 0:2 – Orliński (50′), 0:3 – Staniucha (51′), 1:3 – Pieczka (73′)