Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piekarze i cukiernicy na rowerach w Mszanie

Facebook Twitter

85 lat - tyle będzie miał najstarszy uczestnik kolarskich Mistrzostw Świata Piekarzy i Cukierników. Imprezę zaplanowano na sobotę (26.08.) w Mszanie. Wystartuje prawie 200 osób, także z Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Belgii, Holandii, Luxemburga, Słowacji, Francji, Włoch, a nawet Japonii. Cukiernicy i piekarze będą się ścigać na 6,5 kilometrowej pętli z 45-metrowym podjazdem.

fot. Grzegorz Matla

W zależności od kategorii wiekowej do pokonania będzie od 6 do 12 rund. Pierwsi zawodnicy wyjadą już o 8:00, do 16:00 mogą wystąpić utrudnienia na ulicach: Mickiewicza, 1 Maja, Skrzyszowskiej i Tuskera w Mszanie oraz ul. 1 Maja i Mszańskiej w Skrzyszowie.

Na koniec w mszańskim parku festyn, w trakcie którego piekarze dadzą popis swoich umiejętności, a dla każdego znajdzie się pyszna ciepła bułeczka ;)

 

Przebieg wyścigu:
1. Start z ul. Mickiewicza w Mszanie – obok budynku GOKiR
2. Przejazd ulicami gminnymi Mickiewicza w Mszanie oraz Mszańską w Skrzyszowie do drogi powiatowej ul. 1 Maja w Skrzyszowie.
3. Następnie przejazd drogami powiatowymi tj. ul. 1 Maja w Skrzyszowie i ul. Skrzyszowską w Mszanie do skrzyżowania z ul. 1 Maja w Mszanie.
4. Przejazd ul. 1 Maja w Mszanie do skrzyżowania z droga gminną ul. Tuskera w Mszanie.
5. Dojazd do ul. Mickiewicza w Mszanie i jazda w kierunku budynku GOKiR, gdzie znajduje się meta wyścigu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2024