Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Piękna Pogoda” – nowy album Skorupa

Facebook Twitter

"Hip-hop inspirowany polskimi obyczajami, historie wywiedzione z lokalnych miejsc publicznych i ich autorska interpretacja" - tak o płycie mówi sam Skorup. "Piękna pogoda" to jego czwarte solowe wydawnictwo. Do wygrania w wieczornych programach Radia 90.

Zawiera 17 utworów, z których każdy jest rozprawą z własnymi emocjami, wspomnieniami i fantazją artysty. Wśród nich znajdują się np. będący powrotem do lat 80., czasów Solidarności i szczytu popularności Lady Pank, „Adapter Daniel”, „Świata ciekawość”, do którego powstało specyficzne „swojskie wideo”, czy „Taki”, gdzie na featuringu pojawia się Lilu wraz z Jareckim.

Dzięki selekcji opartej na dopasowaniu klimatu podkładów do tekstów, jak i mnogości autorów beatów otrzymujemy krążek odzwierciedlający szeroką gamę trendów w produkcji muzycznej. Jak przystało na albumy wydawane nakładem MaxFloRec, „Piękna Pogoda” jest owocem pracy wybitnych producentów. Należy do nich, między innymi, stojący za sukcesem złotej płyty REKONANT grupy Pokahontaz DiNO. Kilka numerów wypracował sam Skorup. Za wszystkie skrecze odpowiada DJ Hopbeat. W muzycznych aranżacjach udzielili się: na saksofonie – Paweł Piec, na skrzypcach – Tomasz Mucha. Listę gości uzupełniają między innymi: Buka, Bu, Kosmos, Mass Cypher, Masia, Proceente, Łysonżi, Kamelito, Sinsen, Majkel, Esko, Tymin, Peus, Andrzej Skorupa czy Dohtor Miód wnoszący element śląskości.

Skorup – Adapter Daniel

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024