Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piękne Anioły chcą spełnić kolejne marzenie o remoncie mieszkania. Potrzebna jest pomoc

Facebook Twitter

Lepsze warunki do życia dla siebie, ale przede wszystkim dla swoich dzieci. To marzenie pana Mirka z Rybnika, który samotnie wychowuje dwie córki i syna.

Remont w jego mieszkaniu planuje przeprowadzić Stowarzyszenie Piękne Anioły, znane słuchaczom Radia 90, bo nie raz opowiadaliśmy wam o metamorfozach dziecięcych pokoi w rodzinach potrzebujących wsparcia. Teraz o tą pomoc „anielska ekipa” apeluje w przypadku rodziny z Boguszowic. Mówi Monika Sobik ze Stowarzyszenia Piękne Anioły:

Chcemy pomóc w remoncie. W remoncie mieszkania. Myśleliśmy, że zaczniemy od łazienki i w zasadzie na łazience mieliśmy skończyć, ale okazało się, że potrzeby są dużo większe. Chcielibyśmy pomóc w dokończeniu meblowania pokoju dziewczyn. Chcielibyśmy położyć nowe podłogi, zrobić kuchnię, miejsce dla Patryka. Plany są ogromne, chcielibyśmy zmienić życie tej rodziny. Czekamy zarówno na osoby, które są w stanie nam tutaj pomóc w położeniu podłogi, w pracach budowlanych, jak i potrzebujemy wsparcia finansowego, żeby to wszystko ukończyć. Łazienka jest w najgorszym stanie, potem przejdziemy do innych pomieszczeń, w miarę możliwości finansowych i rąk do pracy.

O remont mieszkania od wielu miesięcy starał się asystent rodziny z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i udało się. Ekipa remontowa wchodzi tuż po Nowym Roku. Przy Żurawiej mieszka tata i trójka dzieci w wieku 18, 16 i 12 lat:

Radio 90: Jakie są tutaj największe potrzeby?

Remont. Ja nie dam rady, jestem na rencie od 2006 roku. Nikt mnie już do pracy nie przyjmie, mam bóle, biorę tabletki.

Radio 90: Chce Pan dzieciom zapewnić jak najlepsze warunki?

Jak najlepszy byt, żeby miały dzieci. Mieszkanie jest dwupokojowe, kuchnia, łazienka i przedpokój. Córki są  w mniejszym pokoju, a ja z synem w większym pokoju. Nie jest łatwo, dziewczyny dorastają. Wynikają różne problemy, ale jakoś daję radę.

Radio 90: Teraz spędzacie dużo czasu w domu, 24 godziny.

To jest trochę problem, bo kłótnie też są, ale to chwilowe i mija i znowu jest wesoło. Święta też spędziliśmy spokojnie wszyscy razem. Czekamy na ten remont. Nie umiem się już doczekać.

Radio 90: Co by się najbardziej przydało Patryk Tobie?

No ten kąt, to najbardziej. Miejsce do nauki i zabawy. (…) Ja marzę o swoim pokoju. (…) Teraz nie jest źle, dajemy radę. (…)

Rozmawiała Monika Sokołowska.

Jeśli ktoś chciałby pomóc tej rodzinie, można kontaktować się ze stowarzyszeniem: stowarzyszenie@piekne-anioly.pl z dopiskiem „Remont Rybnik” lub telefonicznie z Moniką Sobik ze Stowarzyszenia Piękne Anioły, nr telefonu: 504 638 037.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj