Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pielęgniarki ze Szpitala Śląskiego w Cieszynie bez dodatku covidowego

Facebook Twitter

Podwójne wynagrodzenie otrzymali jedynie pracownicy zatrudnieni na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Zaniepokojone pielęgniarki kontaktują się z naszą redakcją z prośbą o interwencje.

Arkadiusz Żabka pytał Czesława Płygawko dyrektora szpitala, dlaczego panie nie otrzymują choć powinny dodatkowej pensji:

Czekamy do tej pory na przesłanie środków dla wskazanych przez nas pracowników.

Radio 90: Na decyzję NFZ-u?

Tak, na decyzję Narodowego Funduszu Zdrowia. Sprawa jest skomplikowana, bo my cały czas monitorujemy i alarmujemy NFZ, że coś jest nie tak z realizacją tej umowy, która zobowiązuje ich do wypłacenia tego dodatku covidowego dla wskazanych przez nas pracowników i mogę powiedzieć, że na chwilę obecną mam telefoniczną informację, że te środki będą przesłane, natomiast nic na piśmie.

W Szpitalu Śląskim w Cieszynie uprawnionych do otrzymania dodatku covidowego jest w sumie 360 osób. Dyrektor lecznicy ma nadzieję, że wkrótce pieniądze pojawią się na koncie szpitala:

Ja mam taką nadzieję, ponieważ ten finał tych naszych kilkutygodniowych starań o wypłatę, o realizację tej umowy przez NFZ przybrało postawioną telefoniczną informację dla moich pracowników, którzy się tym zajmują, że te pieniądze będą.

Dodajmy, że personel sprzątający oddziały cieszyńskiego szpitala, mimo że nie znalazł się na liście ministerialnej pracowników uprawnionych do dodatkowej pensji, otrzymał premię. To około 200 złotych na osobę.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj